Saint-Cirgues-en-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cirgues-en-Montagne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Cirgues-en-Montagne
Vendndodhja
Saint-Cirgues-en-Montagne is located in Franca
Saint-Cirgues-en-Montagne
Saint-Cirgues-en-Montagne
44°45′22″V 4°05′30″L / 44.756111111111°V 4.0916666666667°L / 44.756111111111; 4.0916666666667Koordinatat: 44°45′22″V 4°05′30″L / 44.756111111111°V 4.0916666666667°L / 44.756111111111; 4.0916666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.78 km2
Popullsia 240 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07510
INSEE 07224


Saint-Cirgues-en-Montagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Cirgues-en-Montagne ka një popullsi prej 240 banorë dhe sipërfaqe 21.78 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Cirgues-en-Montagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale