Saint-Clair

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saint-Clair
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
Faqja zyrtarehttp://www.saint-clair.fr

Saint-Clair është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Clair ka një popullsi prej 1068 banorë dhe sipërfaqe 5.81 km², me një dendësi prej 184 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Clair (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale