Saint-Cyr

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cyr
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Cyr
Vendndodhja
Saint-Cyr is located in Franca
Saint-Cyr
Saint-Cyr
45°15′07″V 4°43′50″L / 45.251944444444°V 4.7305555555556°L / 45.251944444444; 4.7305555555556Koordinatat: 45°15′07″V 4°43′50″L / 45.251944444444°V 4.7305555555556°L / 45.251944444444; 4.7305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.12 km2
Popullsia 1313 banorë
Dendësia 162 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07430
INSEE 07227
Faqja Zyrtare http://www.st-cyr-ardeche.fr/


Saint-Cyr është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Cyr ka një popullsi prej 1313 banorë dhe sipërfaqe 8.12 km², me një dendësi prej 162 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Cyr (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale