Saint-Désiré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Désiré
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Désiré
Vendndodhja
Saint-Désiré is located in Franca
Saint-Désiré
Saint-Désiré
46°29′52″V 2°25′54″L / 46.497777777778°V 2.4316666666667°L / 46.497777777778; 2.4316666666667Koordinatat: 46°29′52″V 2°25′54″L / 46.497777777778°V 2.4316666666667°L / 46.497777777778; 2.4316666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.89 km2
Popullsia 433 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03225


Saint-Désiré është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Désiré ka një popullsi prej 433 banorë dhe sipërfaqe 41.89 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Désiré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale