Saint-Désirat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Désirat
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Désirat
Vendndodhja
Saint-Désirat is located in Franca
Saint-Désirat
Saint-Désirat
45°15′22″V 4°47′06″L / 45.256111111111°V 4.785°L / 45.256111111111; 4.785Koordinatat: 45°15′22″V 4°47′06″L / 45.256111111111°V 4.785°L / 45.256111111111; 4.785
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.31 km2
Popullsia 862 banorë
Dendësia 118 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07228


Saint-Désirat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Désirat ka një popullsi prej 862 banorë dhe sipërfaqe 7.31 km², me një dendësi prej 118 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Désirat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale