Saint-Didier-en-Donjon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Didier-en-Donjon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Didier-en-Donjon
Vendndodhja
Saint-Didier-en-Donjon is located in Franca
Saint-Didier-en-Donjon
Saint-Didier-en-Donjon
46°23′15″V 3°51′32″L / 46.3875°V 3.8588888888889°L / 46.3875; 3.8588888888889Koordinatat: 46°23′15″V 3°51′32″L / 46.3875°V 3.8588888888889°L / 46.3875; 3.8588888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.92 km2
Popullsia 269 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03226


Saint-Didier-en-Donjon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Didier-en-Donjon ka një popullsi prej 269 banorë dhe sipërfaqe 32.92 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Didier-en-Donjon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale