Saint-Didier-la-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Didier-la-Forêt
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Didier-la-Forêt
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Didier-la-Forêt is located in Franca
Saint-Didier-la-Forêt
Saint-Didier-la-Forêt
46°13′31″V 3°20′38″L / 46.225277777778°V 3.3438888888889°L / 46.225277777778; 3.3438888888889Koordinatat: 46°13′31″V 3°20′38″L / 46.225277777778°V 3.3438888888889°L / 46.225277777778; 3.3438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.59 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 380 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03227


Saint-Didier-la-Forêt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Didier-la-Forêt ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe 33.59 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Didier-la-Forêt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale