Saint-Didier-sous-Aubenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Didier-sous-Aubenas
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Didier-sous-Aubenas
Vendndodhja
Saint-Didier-sous-Aubenas is located in Franca
Saint-Didier-sous-Aubenas
Saint-Didier-sous-Aubenas
44°36′25″V 4°24′55″L / 44.606944444444°V 4.4152777777778°L / 44.606944444444; 4.4152777777778Koordinatat: 44°36′25″V 4°24′55″L / 44.606944444444°V 4.4152777777778°L / 44.606944444444; 4.4152777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.76 km2
Popullsia 898 banorë
Dendësia 325 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07229


Saint-Didier-sous-Aubenas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Didier-sous-Aubenas ka një popullsi prej 898 banorë dhe sipërfaqe 2.76 km², me një dendësi prej 325 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Didier-sous-Aubenas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale