Saint-Ennemond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Ennemond
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Ennemond
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Ennemond is located in Franca
Saint-Ennemond
Saint-Ennemond
46°40′34″V 3°25′21″L / 46.676111111111°V 3.4225°L / 46.676111111111; 3.4225Koordinatat: 46°40′34″V 3°25′21″L / 46.676111111111°V 3.4225°L / 46.676111111111; 3.4225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.08 km2
Popullsia 652 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03400
INSEE 03229


Saint-Ennemond është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Ennemond ka një popullsi prej 652 banorë dhe sipërfaqe 38.08 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Ennemond – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale