Saint-Félix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Félix
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Félix
Vendndodhja
Saint-Félix is located in Franca
Saint-Félix
Saint-Félix
46°13′39″V 3°28′51″L / 46.2275°V 3.4808333333333°L / 46.2275; 3.4808333333333Koordinatat: 46°13′39″V 3°28′51″L / 46.2275°V 3.4808333333333°L / 46.2275; 3.4808333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Popullsia 335 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03260
INSEE 03232


Saint-Félix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Félix ka një popullsi prej 335 banorë dhe sipërfaqe 5.2 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Félix (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale