Saint-Fargeol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Fargeol
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Fargeol is located in Franca
Saint-Fargeol
Saint-Fargeol
46°08′17″V 2°37′42″L / 46.138055555556°V 2.6283333333333°L / 46.138055555556; 2.6283333333333Koordinatat: 46°08′17″V 2°37′42″L / 46.138055555556°V 2.6283333333333°L / 46.138055555556; 2.6283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.36 km2
Popullsia 203 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03231


Saint-Fargeol është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Fargeol ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 10.36 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Fargeol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale