Saint-Fortunat-sur-Eyrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Fortunat-sur-Eyrieux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Fortunat-sur-Eyrieux
Vendndodhja
Saint-Fortunat-sur-Eyrieux is located in Franca
Saint-Fortunat-sur-Eyrieux
Saint-Fortunat-sur-Eyrieux
44°49′45″V 4°40′32″L / 44.829166666667°V 4.6755555555556°L / 44.829166666667; 4.6755555555556Koordinatat: 44°49′45″V 4°40′32″L / 44.829166666667°V 4.6755555555556°L / 44.829166666667; 4.6755555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.07 km2
Popullsia 748 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07360
INSEE 07237


Saint-Fortunat-sur-Eyrieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Fortunat-sur-Eyrieux ka një popullsi prej 748 banorë dhe sipërfaqe 22.07 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Fortunat-sur-Eyrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale