Saint-Gérand-de-Vaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Gérand-de-Vaux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Gérand-de-Vaux
Vendndodhja
Saint-Gérand-de-Vaux is located in Franca
Saint-Gérand-de-Vaux
Saint-Gérand-de-Vaux
46°22′49″V 3°23′56″L / 46.380277777778°V 3.3988888888889°L / 46.380277777778; 3.3988888888889Koordinatat: 46°22′49″V 3°23′56″L / 46.380277777778°V 3.3988888888889°L / 46.380277777778; 3.3988888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.08 km2
Popullsia 402 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03234


Saint-Gérand-de-Vaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Gérand-de-Vaux ka një popullsi prej 402 banorë dhe sipërfaqe 40.08 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Gérand-de-Vaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale