Saint-Gérand-le-Puy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Gérand-le-Puy
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Gérand-le-Puy
Vendndodhja
Saint-Gérand-le-Puy is located in Franca
Saint-Gérand-le-Puy
Saint-Gérand-le-Puy
46°15′28″V 3°30′44″L / 46.257777777778°V 3.5122222222222°L / 46.257777777778; 3.5122222222222Koordinatat: 46°15′28″V 3°30′44″L / 46.257777777778°V 3.5122222222222°L / 46.257777777778; 3.5122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.55 km2
Popullsia 1023 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03235


Saint-Gérand-le-Puy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Gérand-le-Puy ka një popullsi prej 1023 banorë dhe sipërfaqe 19.55 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Gérand-le-Puy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale