Saint-Genest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Genest
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Genest is located in Franca
Saint-Genest
Saint-Genest
46°15′50″V 2°35′36″L / 46.263888888889°V 2.5933333333333°L / 46.263888888889; 2.5933333333333Koordinatat: 46°15′50″V 2°35′36″L / 46.263888888889°V 2.5933333333333°L / 46.263888888889; 2.5933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.17 km2
Popullsia 366 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03310
INSEE 03233


Saint-Genest është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Genest ka një popullsi prej 366 banorë dhe sipërfaqe 15.17 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Genest (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale