Saint-Genest-Lachamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Genest-Lachamp
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Genest-Lachamp
Vendndodhja
Saint-Genest-Lachamp is located in Franca
Saint-Genest-Lachamp
Saint-Genest-Lachamp
44°50′49″V 4°25′25″L / 44.846944444444°V 4.4236111111111°L / 44.846944444444; 4.4236111111111Koordinatat: 44°50′49″V 4°25′25″L / 44.846944444444°V 4.4236111111111°L / 44.846944444444; 4.4236111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.09 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07239
Faqja Zyrtare http://www.saint-genest-lachamp.fr


Saint-Genest-Lachamp është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Genest-Lachamp ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 23.09 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Genest-Lachamp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale