Saint-Genest-de-Beauzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Genest-de-Beauzon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Genest-de-Beauzon
Vendndodhja
Saint-Genest-de-Beauzon is located in Franca
Saint-Genest-de-Beauzon
Saint-Genest-de-Beauzon
44°26′33″V 4°11′14″L / 44.4425°V 4.1872222222222°L / 44.4425; 4.1872222222222Koordinatat: 44°26′33″V 4°11′14″L / 44.4425°V 4.1872222222222°L / 44.4425; 4.1872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.31 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 309 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07230
INSEE 07238


Saint-Genest-de-Beauzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Genest-de-Beauzon ka një popullsi prej 309 banorë dhe sipërfaqe 5.31 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Genest-de-Beauzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale