Saint-Georges-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Georges-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Georges-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Georges-les-Bains is located in Franca
Saint-Georges-les-Bains
Saint-Georges-les-Bains
44°51′40″V 4°48′33″L / 44.861111111111°V 4.8091666666667°L / 44.861111111111; 4.8091666666667Koordinatat: 44°51′40″V 4°48′33″L / 44.861111111111°V 4.8091666666667°L / 44.861111111111; 4.8091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.11 km2
Popullsia 2114 banorë
Dendësia 150 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07800
INSEE 07240
Faqja Zyrtare http://www.saint-georges-les-bains.fr


Saint-Georges-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Georges-les-Bains ka një popullsi prej 2114 banorë dhe sipërfaqe 14.11 km², me një dendësi prej 150 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Georges-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale