Saint-Germain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Germain
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Germain
Vendndodhja
Saint-Germain is located in Franca
Saint-Germain
Saint-Germain
44°33′17″V 4°27′02″L / 44.554722222222°V 4.4505555555556°L / 44.554722222222; 4.4505555555556Koordinatat: 44°33′17″V 4°27′02″L / 44.554722222222°V 4.4505555555556°L / 44.554722222222; 4.4505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.5 km2
Popullsia 688 banorë
Dendësia 72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07241


Saint-Germain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Germain ka një popullsi prej 688 banorë dhe sipërfaqe 9.5 km², me një dendësi prej 72 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Germain (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale