Saint-Germain-de-Salles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Germain-de-Salles
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Germain-de-Salles
Vendndodhja
Saint-Germain-de-Salles is located in Franca
Saint-Germain-de-Salles
Saint-Germain-de-Salles
46°10′45″V 3°12′49″L / 46.179166666667°V 3.2136111111111°L / 46.179166666667; 3.2136111111111Koordinatat: 46°10′45″V 3°12′49″L / 46.179166666667°V 3.2136111111111°L / 46.179166666667; 3.2136111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.59 km2
Popullsia 430 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03237


Saint-Germain-de-Salles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Germain-de-Salles ka një popullsi prej 430 banorë dhe sipërfaqe 11.59 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Germain-de-Salles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale