Saint-Germain-des-Fossés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Germain-des-Fossés
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Germain-des-Fossés
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Germain-des-Fossés is located in Franca
Saint-Germain-des-Fossés
Saint-Germain-des-Fossés
46°12′25″V 3°26′01″L / 46.206944444444°V 3.4336111111111°L / 46.206944444444; 3.4336111111111Koordinatat: 46°12′25″V 3°26′01″L / 46.206944444444°V 3.4336111111111°L / 46.206944444444; 3.4336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.3 km2
Popullsia 3691 banorë
Dendësia 445 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03260
INSEE 03236
Faqja Zyrtare http://www.ville-saint-germain.com/


Saint-Germain-des-Fossés është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Germain-des-Fossés ka një popullsi prej 3691 banorë dhe sipërfaqe 8.3 km², me një dendësi prej 445 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Germain-des-Fossés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale