Saint-Hilaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Hilaire
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Hilaire
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Hilaire is located in Franca
Saint-Hilaire
Saint-Hilaire
46°29′40″V 3°01′12″L / 46.494444444444°V 3.02°L / 46.494444444444; 3.02Koordinatat: 46°29′40″V 3°01′12″L / 46.494444444444°V 3.02°L / 46.494444444444; 3.02
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.64 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 505 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03440
INSEE 03238


Saint-Hilaire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Hilaire ka një popullsi prej 505 banorë dhe sipërfaqe 20.64 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Hilaire (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale