Saint-Jean-Chambre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-Chambre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-Chambre
Vendndodhja
Saint-Jean-Chambre is located in Franca
Saint-Jean-Chambre
Saint-Jean-Chambre
44°54′13″V 4°33′53″L / 44.903611111111°V 4.5647222222222°L / 44.903611111111; 4.5647222222222Koordinatat: 44°54′13″V 4°33′53″L / 44.903611111111°V 4.5647222222222°L / 44.903611111111; 4.5647222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.26 km2
Popullsia 273 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07240
INSEE 07244


Saint-Jean-Chambre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jean-Chambre ka një popullsi prej 273 banorë dhe sipërfaqe 15.26 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-Chambre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale