Saint-Jean-Roure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-Roure
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-Roure
Vendndodhja
Saint-Jean-Roure is located in Franca
Saint-Jean-Roure
Saint-Jean-Roure
44°56′31″V 4°25′45″L / 44.941944444444°V 4.4291666666667°L / 44.941944444444; 4.4291666666667Koordinatat: 44°56′31″V 4°25′45″L / 44.941944444444°V 4.4291666666667°L / 44.941944444444; 4.4291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.99 km2
Popullsia 279 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07248


Saint-Jean-Roure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jean-Roure ka një popullsi prej 279 banorë dhe sipërfaqe 23.99 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-Roure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale