Saint-Jean-de-Muzols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-de-Muzols
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-de-Muzols
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jean-de-Muzols is located in Franca
Saint-Jean-de-Muzols
Saint-Jean-de-Muzols
45°04′54″V 4°48′50″L / 45.081666666667°V 4.8138888888889°L / 45.081666666667; 4.8138888888889Koordinatat: 45°04′54″V 4°48′50″L / 45.081666666667°V 4.8138888888889°L / 45.081666666667; 4.8138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.68 km2
Popullsia 2445 banorë
Dendësia 229 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07245


Saint-Jean-de-Muzols është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jean-de-Muzols ka një popullsi prej 2445 banorë dhe sipërfaqe 10.68 km², me një dendësi prej 229 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-de-Muzols – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale