Saint-Jean-le-Centenier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-le-Centenier
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-le-Centenier
Vendndodhja
Saint-Jean-le-Centenier is located in Franca
Saint-Jean-le-Centenier
Saint-Jean-le-Centenier
44°35′28″V 4°32′06″L / 44.591111111111°V 4.535°L / 44.591111111111; 4.535Koordinatat: 44°35′28″V 4°32′06″L / 44.591111111111°V 4.535°L / 44.591111111111; 4.535
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.16 km2
Popullsia 693 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07580
INSEE 07247


Saint-Jean-le-Centenier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jean-le-Centenier ka një popullsi prej 693 banorë dhe sipërfaqe 15.16 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-le-Centenier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale