Saint-Jeure-d'Andaure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jeure-d'Andaure
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jeure-d'Andaure
Vendndodhja
Saint-Jeure-d'Andaure is located in Franca
Saint-Jeure-d'Andaure
Saint-Jeure-d'Andaure
45°02′47″V 4°27′29″L / 45.046388888889°V 4.4580555555556°L / 45.046388888889; 4.4580555555556Koordinatat: 45°02′47″V 4°27′29″L / 45.046388888889°V 4.4580555555556°L / 45.046388888889; 4.4580555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.28 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07320
INSEE 07249


Saint-Jeure-d'Andaure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jeure-d'Andaure ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 13.28 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jeure-d'Andaure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale