Saint-Jeure-d'Ay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jeure-d'Ay
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jeure-d'Ay
Vendndodhja
Saint-Jeure-d'Ay is located in Franca
Saint-Jeure-d'Ay
Saint-Jeure-d'Ay
45°08′48″V 4°42′22″L / 45.146666666667°V 4.7061111111111°L / 45.146666666667; 4.7061111111111Koordinatat: 45°08′48″V 4°42′22″L / 45.146666666667°V 4.7061111111111°L / 45.146666666667; 4.7061111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.9 km2
Popullsia 477 banorë
Dendësia 69 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07250


Saint-Jeure-d'Ay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jeure-d'Ay ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe 6.9 km², me një dendësi prej 69 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jeure-d'Ay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale