Saint-Joseph-des-Bancs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Joseph-des-Bancs
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Joseph-des-Bancs
Vendndodhja
Saint-Joseph-des-Bancs is located in Franca
Saint-Joseph-des-Bancs
Saint-Joseph-des-Bancs
44°44′13″V 4°24′43″L / 44.736944444444°V 4.4119444444444°L / 44.736944444444; 4.4119444444444Koordinatat: 44°44′13″V 4°24′43″L / 44.736944444444°V 4.4119444444444°L / 44.736944444444; 4.4119444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.89 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07530
INSEE 07251


Saint-Joseph-des-Bancs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Joseph-des-Bancs ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 12.89 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Joseph-des-Bancs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale