Saint-Julien-Labrousse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-Labrousse
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-Labrousse
Vendndodhja
Saint-Julien-Labrousse is located in Franca
Saint-Julien-Labrousse
Saint-Julien-Labrousse
44°55′06″V 4°30′30″L / 44.918333333333°V 4.5083333333333°L / 44.918333333333; 4.5083333333333Koordinatat: 44°55′06″V 4°30′30″L / 44.918333333333°V 4.5083333333333°L / 44.918333333333; 4.5083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.47 km2
Popullsia 356 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07256


Saint-Julien-Labrousse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-Labrousse ka një popullsi prej 356 banorë dhe sipërfaqe 16.47 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-Labrousse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale