Saint-Julien-Vocance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-Vocance
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-Vocance
Vendndodhja
Saint-Julien-Vocance is located in Franca
Saint-Julien-Vocance
Saint-Julien-Vocance
45°10′31″V 4°30′11″L / 45.175277777778°V 4.5030555555556°L / 45.175277777778; 4.5030555555556Koordinatat: 45°10′31″V 4°30′11″L / 45.175277777778°V 4.5030555555556°L / 45.175277777778; 4.5030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.42 km2
Popullsia 229 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07690
INSEE 07258


Saint-Julien-Vocance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-Vocance ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 26.42 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-Vocance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale