Saint-Julien-du-Gua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-du-Gua
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-du-Gua
Vendndodhja
Saint-Julien-du-Gua is located in Franca
Saint-Julien-du-Gua
Saint-Julien-du-Gua
44°46′05″V 4°26′37″L / 44.768055555556°V 4.4436111111111°L / 44.768055555556; 4.4436111111111Koordinatat: 44°46′05″V 4°26′37″L / 44.768055555556°V 4.4436111111111°L / 44.768055555556; 4.4436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.96 km2
Popullsia 168 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07253


Saint-Julien-du-Gua është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-du-Gua ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 16.96 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-du-Gua – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale