Saint-Julien-du-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-du-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-du-Serre
Vendndodhja
Saint-Julien-du-Serre is located in Franca
Saint-Julien-du-Serre
Saint-Julien-du-Serre
44°39′25″V 4°24′41″L / 44.656944444444°V 4.4113888888889°L / 44.656944444444; 4.4113888888889Koordinatat: 44°39′25″V 4°24′41″L / 44.656944444444°V 4.4113888888889°L / 44.656944444444; 4.4113888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.78 km2
Popullsia 837 banorë
Dendësia 86 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07254


Saint-Julien-du-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-du-Serre ka një popullsi prej 837 banorë dhe sipërfaqe 9.78 km², me një dendësi prej 86 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-du-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale