Saint-Julien-en-Saint-Alban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-en-Saint-Alban
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Julien-en-Saint-Alban
Vendndodhja
Saint-Julien-en-Saint-Alban is located in Franca
Saint-Julien-en-Saint-Alban
Saint-Julien-en-Saint-Alban
44°45′16″V 4°41′51″L / 44.754444444444°V 4.6975°L / 44.754444444444; 4.6975Koordinatat: 44°45′16″V 4°41′51″L / 44.754444444444°V 4.6975°L / 44.754444444444; 4.6975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.39 km2
Popullsia 1408 banorë
Dendësia 136 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07255


Saint-Julien-en-Saint-Alban është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-en-Saint-Alban ka një popullsi prej 1408 banorë dhe sipërfaqe 10.39 km², me një dendësi prej 136 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-en-Saint-Alban – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale