Saint-Julien-le-Roux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Julien-le-Roux
Qytet
Vendndodhja
Saint-Julien-le-Roux is located in Franca
Saint-Julien-le-Roux
Saint-Julien-le-Roux
44°52′22″V 4°40′39″L / 44.872777777778°V 4.6775°L / 44.872777777778; 4.6775Koordinatat: 44°52′22″V 4°40′39″L / 44.872777777778°V 4.6775°L / 44.872777777778; 4.6775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.64 km2
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07257


Saint-Julien-le-Roux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Julien-le-Roux ka një popullsi prej 95 banorë dhe sipërfaqe 8.64 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Julien-le-Roux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale