Saint-Just-d'Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Just-d'Ardèche
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Just-d'Ardèche
Vendndodhja
Saint-Just-d'Ardèche is located in Franca
Saint-Just-d'Ardèche
Saint-Just-d'Ardèche
44°18′16″V 4°36′40″L / 44.304444444444°V 4.6111111111111°L / 44.304444444444; 4.6111111111111Koordinatat: 44°18′16″V 4°36′40″L / 44.304444444444°V 4.6111111111111°L / 44.304444444444; 4.6111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.44 km2
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Popullsia 1677 banorë
Dendësia 161 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07700
INSEE 07259


Saint-Just-d'Ardèche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Just-d'Ardèche ka një popullsi prej 1677 banorë dhe sipërfaqe 10.44 km², me një dendësi prej 161 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Just-d'Ardèche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale