Saint-Léger-sur-Vouzance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Léger-sur-Vouzance
Komunë
Vendndodhja
Saint-Léger-sur-Vouzance is located in Franca
Saint-Léger-sur-Vouzance
Saint-Léger-sur-Vouzance
46°24′34″V 3°56′11″L / 46.409444444444°V 3.9363888888889°L / 46.409444444444; 3.9363888888889Koordinatat: 46°24′34″V 3°56′11″L / 46.409444444444°V 3.9363888888889°L / 46.409444444444; 3.9363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.18 km2
Popullsia 264 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03239


Saint-Léger-sur-Vouzance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Léger-sur-Vouzance ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 18.18 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Léger-sur-Vouzance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale