Saint-Léon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Léon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Léon
Vendndodhja
Saint-Léon is located in Franca
Saint-Léon
Saint-Léon
46°24′09″V 3°41′12″L / 46.4025°V 3.6866666666667°L / 46.4025; 3.6866666666667Koordinatat: 46°24′09″V 3°41′12″L / 46.4025°V 3.6866666666667°L / 46.4025; 3.6866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.62 km2
Popullsia 622 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03240


Saint-Léon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Léon ka një popullsi prej 622 banorë dhe sipërfaqe 33.62 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Léon (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale