Saint-Léopardin-d'Augy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Léopardin-d'Augy
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Léopardin-d'Augy
Vendndodhja
Saint-Léopardin-d'Augy is located in Franca
Saint-Léopardin-d'Augy
Saint-Léopardin-d'Augy
46°40′59″V 3°06′14″L / 46.683055555556°V 3.1038888888889°L / 46.683055555556; 3.1038888888889Koordinatat: 46°40′59″V 3°06′14″L / 46.683055555556°V 3.1038888888889°L / 46.683055555556; 3.1038888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.59 km2
Popullsia 342 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03241


Saint-Léopardin-d'Augy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Léopardin-d'Augy ka një popullsi prej 342 banorë dhe sipërfaqe 39.59 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Léopardin-d'Augy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale