Saint-Laurent-du-Pape

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-du-Pape
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-du-Pape
Vendndodhja
Saint-Laurent-du-Pape is located in Franca
Saint-Laurent-du-Pape
Saint-Laurent-du-Pape
44°49′24″V 4°46′00″L / 44.823333333333°V 4.7666666666667°L / 44.823333333333; 4.7666666666667Koordinatat: 44°49′24″V 4°46′00″L / 44.823333333333°V 4.7666666666667°L / 44.823333333333; 4.7666666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.1 km2
Popullsia 1579 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07800
INSEE 07261


Saint-Laurent-du-Pape është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Laurent-du-Pape ka një popullsi prej 1579 banorë dhe sipërfaqe 20.1 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent-du-Pape – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale