Saint-Laurent-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Laurent-les-Bains is located in Franca
Saint-Laurent-les-Bains
Saint-Laurent-les-Bains
44°36′23″V 3°58′11″L / 44.606388888889°V 3.9697222222222°L / 44.606388888889; 3.9697222222222Koordinatat: 44°36′23″V 3°58′11″L / 44.606388888889°V 3.9697222222222°L / 44.606388888889; 3.9697222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.76 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07262
Faqja Zyrtare http://www.saint-laurent-les-bains.fr


Saint-Laurent-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Laurent-les-Bains ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 26.76 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale