Saint-Laurent-sous-Coiron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Laurent-sous-Coiron
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Laurent-sous-Coiron
Vendndodhja
Saint-Laurent-sous-Coiron is located in Franca
Saint-Laurent-sous-Coiron
Saint-Laurent-sous-Coiron
44°38′13″V 4°28′55″L / 44.636944444444°V 4.4819444444444°L / 44.636944444444; 4.4819444444444Koordinatat: 44°38′13″V 4°28′55″L / 44.636944444444°V 4.4819444444444°L / 44.636944444444; 4.4819444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.58 km2
Popullsia 104 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07263


Saint-Laurent-sous-Coiron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Laurent-sous-Coiron ka një popullsi prej 104 banorë dhe sipërfaqe 15.58 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Laurent-sous-Coiron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale