Saint-Loup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Loup
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Loup
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Loup is located in Franca
Saint-Loup
Saint-Loup
46°21′04″V 3°22′41″L / 46.351111111111°V 3.3780555555556°L / 46.351111111111; 3.3780555555556Koordinatat: 46°21′04″V 3°22′41″L / 46.351111111111°V 3.3780555555556°L / 46.351111111111; 3.3780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.62 km2
Popullsia 542 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03242


Saint-Loup është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Loup ka një popullsi prej 542 banorë dhe sipërfaqe 17.62 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Loup (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale