Saint-Mélany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Mélany
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Mélany
Vendndodhja
Saint-Mélany is located in Franca
Saint-Mélany
Saint-Mélany
44°31′48″V 4°07′06″L / 44.53°V 4.1183333333333°L / 44.53; 4.1183333333333Koordinatat: 44°31′48″V 4°07′06″L / 44.53°V 4.1183333333333°L / 44.53; 4.1183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.64 km2
Popullsia 117 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07260
INSEE 07275


Saint-Mélany është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Mélany ka një popullsi prej 117 banorë dhe sipërfaqe 10.64 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Mélany – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale