Saint-Marcel-en-Marcillat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Marcel-en-Marcillat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Marcel-en-Marcillat is located in Franca
Saint-Marcel-en-Marcillat
Saint-Marcel-en-Marcillat
46°08′43″V 2°35′22″L / 46.145277777778°V 2.5894444444444°L / 46.145277777778; 2.5894444444444Koordinatat: 46°08′43″V 2°35′22″L / 46.145277777778°V 2.5894444444444°L / 46.145277777778; 2.5894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.55 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03244


Saint-Marcel-en-Marcillat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Marcel-en-Marcillat ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 10.55 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Marcel-en-Marcillat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale