Saint-Marcel-en-Murat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Marcel-en-Murat
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Marcel-en-Murat
Vendndodhja
Saint-Marcel-en-Murat is located in Franca
Saint-Marcel-en-Murat
Saint-Marcel-en-Murat
46°19′16″V 3°00′31″L / 46.321111111111°V 3.0086111111111°L / 46.321111111111; 3.0086111111111Koordinatat: 46°19′16″V 3°00′31″L / 46.321111111111°V 3.0086111111111°L / 46.321111111111; 3.0086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.82 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03243


Saint-Marcel-en-Murat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Marcel-en-Murat ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 16.82 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Marcel-en-Murat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale