Saint-Marcel-lès-Annonay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Marcel-lès-Annonay
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Marcel-lès-Annonay
Vendndodhja
Saint-Marcel-lès-Annonay is located in Franca
Saint-Marcel-lès-Annonay
Saint-Marcel-lès-Annonay
45°17′10″V 4°37′34″L / 45.286111111111°V 4.6261111111111°L / 45.286111111111; 4.6261111111111Koordinatat: 45°17′10″V 4°37′34″L / 45.286111111111°V 4.6261111111111°L / 45.286111111111; 4.6261111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.61 km2
Popullsia 1419 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07100
INSEE 07265
Faqja Zyrtare http://www.saint-marcel-les-annonay.fr/


Saint-Marcel-lès-Annonay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Marcel-lès-Annonay ka një popullsi prej 1419 banorë dhe sipërfaqe 16.61 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Marcel-lès-Annonay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale