Saint-Martin-de-Valamas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saint-Martin-de-Valamas
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiArdèche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Saint-Martin-de-Valamas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martin-de-Valamas ka një popullsi prej 1171 banorë dhe sipërfaqe 19.98 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-de-Valamas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale