Saint-Martin-des-Lais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-des-Lais
Komunë
Vendndodhja
Saint-Martin-des-Lais is located in Franca
Saint-Martin-des-Lais
Saint-Martin-des-Lais
46°40′04″V 3°39′21″L / 46.667777777778°V 3.6558333333333°L / 46.667777777778; 3.6558333333333Koordinatat: 46°40′04″V 3°39′21″L / 46.667777777778°V 3.6558333333333°L / 46.667777777778; 3.6558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.25 km2
Popullsia 136 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03245


Saint-Martin-des-Lais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martin-des-Lais ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 18.25 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-des-Lais – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale