Saint-Martin-sur-Lavezon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martin-sur-Lavezon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Martin-sur-Lavezon
Vendndodhja
Saint-Martin-sur-Lavezon is located in Franca
Saint-Martin-sur-Lavezon
Saint-Martin-sur-Lavezon
44°38′14″V 4°39′05″L / 44.637222222222°V 4.6513888888889°L / 44.637222222222; 4.6513888888889Koordinatat: 44°38′14″V 4°39′05″L / 44.637222222222°V 4.6513888888889°L / 44.637222222222; 4.6513888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.54 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 438 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07270
Faqja Zyrtare http://www.saint-martin-sur-lavezon.fr


Saint-Martin-sur-Lavezon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martin-sur-Lavezon ka një popullsi prej 438 banorë dhe sipërfaqe 23.54 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martin-sur-Lavezon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale